مدرسه کسب و کار

کنکور۱۴۰۰

کنکور۱۴۰۰ به چه شکلی خواهد بود؟

اوضاع برای داوطلبان کنکور۱۴۰۰ با وجود کرونا در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ کمی سخت شده است. اما یادتان باشد زمان‌تان با حذف ساعت‌های اختصاص یافته به رفت و آمد مدرسه بیشتر شده است و به ساعات مفید برای آموزش تبدیل شده است. با وجود کلاس‌های آنلاین و تدریس آنلاین می‌توانید بیشتر روز خود را تحت کنترل خود درآورید. با استفاده از مشاوره‌ی درسی درست و برنامه ریزی مناسب جزو رتبه‌های خوب و برتر در کنکور۱۴۰۰ باشید.

 

ریاضی، تجربی و انسانی در کنکور۱۴۰۰

 

کنکور۱۴۰۰

همیشه نسبت شرکت‌کنندگان کنکور تجربی بیشتر از رشته‌های دیگر بوده است. تعداد نفرات شرکت کننده در کنکور ریاضی و کنکور انسانی بعد از تجربی قرار گرفته است. کنکور۱۴۰۰ نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنوز هم افراد زیادی رویای پزشکی را دارند. این رویا به واقعیت می‌رسد اگر شما پشتکار داشته باشید و زمانتان را در جای درستی خرج کنید. کلاس‌های آنلاین  معتبر و با کیفیت برای کنکور۱۴۰۰ برنامه‌های زیادی دارند. مشاورین مجرب هر زمان که بخواهید آنلاین پاسخگوی نیازهای درسی شما هستند. کنکور۱۴۰۰ محدودیت‌های زیادی را از میان برداشته. راه موفقیت را برای شما بسیار ساده‌تر از سال‌های قبل کرده است.

کنکور تجربی برای تمام دانش‌آموزان نمایی از سخت‌ترین کنکور را بین رشته‌های دیگر دارد. ما در تلاشیم تا با برنامه‌ریزی درست و ایجاد آزمون‌های مشابه کنکور این تصور را از بین ببریم. با تکیه بر منابع و تست‌های سال‌های گذشته روی قسمت‌های کنکوری دروس این رشته تمرکز کنیم.

 

 

مطالعه این مطلب میتواند مفید باشد:

 

 

 

مقایسه تعداد شرکت کنندگان کنکور

 

کنکور۱۴۰۰

همانطور که مشاهده می‌کنید سیر نزولی در رشته‌ی ریاضی و فیزیک در دو سال اخیر وجود داشته است. با اینکه می‌توان پایین بودن آمار کنکور۹۹ را به پای کرونا نوشت، اما پیش بینی شده است که در کنکور۱۴۰۰ نیز این سیر نزولی ادامه داشته باشد.

 البته پایین آمدن انتخاب رشته‌ی ریاضی فیزیک به علت وارد شدن بعضی از رشته‌های مهندسی به رشته‌ی تجربی است. تقریبا با شرکت در کنکور رشته‌ی تجربی شما می‌توانید خیل عظیمی از رشته‌های دیگر را با پذیرش پایین‌تری نسبت به رشته‌ی اولشان انتخاب کنید. برای مثال با شرکت در کنکور تجربی امکان قبولی در رشته‌های حسابداری، معماری داخلی، مهندسی صنایع و … دارید.
 بنابراین  بسیاری از دانش آموزان رشته‌ی ریاضی باتوجه به قوی بودن در ریاضی، فیزیک و شیمی می‌توانند با شرکت در کنکور رشته‌ی تجربی شانس خود را برای قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی بالا ببرند. که این خود باعث کم شدن دانش‌آموزان ریاضی شده است.

البته لازم به ذکر است که برای رسیدن به رشته‌های پزشکی  باید زیست شناسی را نیز در اولویت‌ قرار دهید که خود ۳ کتاب قطور با مطالب سنگین است. با این حال علاقه‌ی زیاد به رشته‌های پزشکی باعث شده است خیلی از افراد دو هدف خود را با یک تیر نشانه بگیرند.

 

نگران آینده فرزند خود نباشید.

با به‌وجود آمدن کرونا و واگیری بیش از حد آن، والدین بیشتر از همیشه نگران کنکور فرزندانشان هستند. اما کلاس‌های آنلاین قوی و با کیفیت این تضمین را برای کنکور۱۴۰۰ به شما می‌دهند که بدون هیچ نگرانی‌ای از بیماری، آموزش درست و کامل را در خانه برای او فراهم کنید. همچنین برنامه‌ریزی‌ها و پیشرفت فرزندتان را در خانه پیگیر باشید و در پایان نیز بهترین نتیجه را بگیرید.

با وجود فرصت زیاد در خانه، می‌توان بیشترین زمان را به رفع اشکال و خواندن درس در همان روز بدون خستگی اختصاص داد. همچنین کلاس‌های درس آنلاین تام‌لند این امکان را به شما می‌دهد که بعد از آموزش فایل‌های ضبط شده را به صورت آفلاین نیز مشاهده کند.

اساتید کنکور معتبر و برجسته با کلاس‌های آنلاین و تلویزیونی پیش از کرونا هم با این فضا آشنا بودند. بنابراین نگرانی‌ای درباره‌ی تدریس آنلاین و پایین آمدن بازدهی وجود ندارد .

 

یادگیری برای کنکور باید کامل باشد.

در حال حاضر ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها به غیر از رشته‌های پرتقاضا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی تکمیل می‌شود. البته رشته‌های پرتقاضا نیز با در نظر گرفتن تاثیر ۳۰ درصدی معدل در کنکور همراه است. این به این معنی‌است که دانش آموزان نه تنها باید راه‌حل‌های کنکوری را بلد باشند، بلکه باید از امتحان نهایی هم سربلند بیرون بیایند. به یاد داشته باشید بهتر است جایی را پیدا کنید که دانش‌آموز همه‌ی امتیازهای مورد نیاز برای برتری در کنکور۱۴۰۰ را دریافت کند.

 

نحوه برگزاری کنکور در کنکور۱۴۰۰

کنکور۱۴۰۰ در تاریخ ۱۰ و ۱۱ تیر برگزار می‌شود و همانند سال‌های گذشته است. کنکور۱۴۰۰ برای نظام جدید تعریف شده است و به گفته ی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور، برای پشت کنکوری‌ها، کنکور متفاوتی تعریف نخواهد شد. وی خاطر نشان کرد که پشت کنکوری‌ها یک‌سال زمان برای یادگیری نظام جدید  دارند و می‌توانند اطلاعات جدید را جایگزین کنند.

۱۳ درصد داوطلبان کنکور۱۴۰۰، چهار سال است که پشت کنکور هستند و از سال ۹۷ کنکور نظام نظام جدید ایجاد شده و تا کنکور سال ۹۹ هم ۲ کنکور برای نظام قدیم و جدید تعریف شده بود که این مورد در کنکور۱۴۰۰ تنها به کنکور نظام جدید تبدیل شده است.

 

سخنی با داوطلبین

اساتید کنکور و مدرسین مدارس تمام تلاششان این است که شما را در کنکور۱۴۰۰ به رشته و دانشگاه مورد نظرتان برساند، اما باید بدانید که تمام تلاش این کادر تازه نیمی از ماجراست. شما به عنوان یک دانش‌آموز باید تلاش کنید و برنامه‌ی درسی‌ای که به شما داده ‌می‌شود را اجرا کنید.

انگیزه داشته‌باشید. سعی کنید خود را درگیر مفهوم مسائل درسی‌تان بکنید. کنکور۱۴۰۰ همانند چند کنکور اخیر به سمت مفهومی شدن رفته است. حفظ کردن درس‌ها، در حافظه‌ی کوتاه مدت شما باقی می‌ماند و بعد از گذشت چند روز از بین می‌روند. با کمک اساتید و مشاوران مجرب می‌توانید با پرسش و پاسخ‌ها و حل تست‌های مفهومی خود را برای اولین کنکور قرن آماده کنید.

هنوز زمان زیادی تا کنکور باقی مانده است. رویاهای خود را فراموش نکنید و برای آن بجنگید. چرا که خواندن یک رشته‌ی خوب در یک دانشگاه خوب، آینده‌ی شغلی شما را چه در ایران و چه در کشوهای دیگر تضمین می‌کند. اینها می‌تواند فقط یک رویا نباشند و تبدیل به واقعیت شوند؛ اگر از الان به فکر باشید و برای آینده با تمام وجود تلاش کنید.

تا کنکور شما ۸ ماه باقی مانده است، ۸ ماه یعنی ۲۴۰ روز و هزاران ساعت.

قوی باشید و بهترین نتیجه را برای خودتان رقم بزنید.

 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

#iguru_button_6293271d0a837 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6293271d0a837 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6293271d0a837 .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_6293271d0a837 .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6293271d3a7a9 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6293271d3a7a9 a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_6293271d3a7a9 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6293271d3a7a9 a:hover{ color: #ffffff; }