مدرسه کسب و کار

هرآن چیزی که والدین کنکوری‌ها باید بدانند

والدین کنکوری‌ها نقش موثری در موفقیت آن‌ها دارند. آزمون کنکور سراسری نه تنها برای دانش آموزان، بلکه برای والدین اونها هم بسیار پرتنشه.

والدین اکثراً در مورد چگونگی کمک به فرزندان توی روزهای پایانی منتهی به کنکور دغدغه دارن. دوست دارن به نوعی به فرزندشون در این مسیر کمک کنن؛ مسیری که سالها زحمت فرزندشون رو دیدن و دوست دارن نتیجه خوبی بگیرن.

توصیه ما به شما عمل به این ۱۰ مورده که می‌تونه در روزهای نزدیک به کنکور موثر باشه.

 

برقراری آرامش برای کنکوری‌ها

بهترین راه برای حمایت از فرزندتون در زمان امتحان، فراهم کردن محیط خونه به فضایی به دور از جداله. هر چقدر فضای مطالعه در خانه تا حد ممکن آرام و دلپذیرتر باشه، آرامش روانی و البته تمرکز فرزندتون بیشتر می‌شه.

 

والدین کنکوری، برنامه امتحانات فرزندتونو بدونید

اکثر داوطلبان کنکور سراسری در ۲ یا حتی ۳ کنکور شرکت می‌کنن. در این صورت بهتره یک نسخه از جدول امتحانات رو توی آشپزخانه سنجاق کنید تا هر روز ببینید! سعی کنید در روز آزمون ، فرزندتون تا حوزه امتحانی اونو همراهی کنید.

 

نیازمندی های روز آزمون رو براش تهیه کنید!

حتما از فرزندتون بپرسید برای امتحانات چیزی لازم نداشته باشن. ابزار نوشتن، همراه با سایر ملزومات مثل خط کش، پاک کن ، همراه با عینک مطالعه و غیره رو بررسی کنین.

 

 دیگه چه خبر!

اکثر والدین به دلیل شاغل بودن فرصت کمتری برای صحبت با فرزندشون دارن. اما در این روز های پایانی و سرنوشت‌ساز از فرزندتون بخواید داستان روزانه‌شون رو برای شما بازگو کنن. چه مطالبی رو مسلط هستن؛ چند تا تست زدن و چه مطالبی رو حذف کردن.

 

انقدر گیر نده!

سعی کنید در زمان امتحان زیاد از فرزندتون چیزی نخواهید. خواسته های شما در این دوران حساس، فقط استرس غیر ضروری ایجاد می کنن و باعث درگیری ذهنی فرزندتون میشن.

 

تعادل!

مطمئن بشید که فرزندتون تعادل مناسب بین مطالعه و استراحت رو حفظ می‌کنه. بعد از یک آزمون کلی، اونها به استرحت نیاز دارند تا بتونن دوباره پرانرژی تر شروع کنن.

 

برای کنکوری‌ها، هدیه‌ای از جنس حمایت!

برای فرزندتون بیان کنید که عشق و توجه شما نسبت به آنها به هیچ وجه به عملکردشون در نتیجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی آزمون بستگی نداره. این جملات بهترین هدیه ای هست که می تونید در آستانه امتحانات بهشون بدید.

 

 

والدین کنکوری

والدین کنکوری

 

مطالعه این مقاله می‌تونه کمکت کنه:

 

همنشینی با خانواده

به هیچ عنوان فرزندتون رو طی ساعت های طولانی در اتاق مطالعه حبس نکنید. ازش بخواید برای استراحت به جمع شما بپیونده و دقایقی رو پیش شما باشه.

همچنین تماس با همسالانش برای حفظ روحیه‌شون طی هفته های آینده بسیار مهمه.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

#iguru_button_62917c0ecbdea .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_62917c0ecbdea .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_62917c0ecbdea .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_62917c0ecbdea .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_62917c0f099b8 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_62917c0f099b8 a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_62917c0f099b8 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_62917c0f099b8 a:hover{ color: #ffffff; }