مدرسه کسب و کار کارابیز طراحی سایت وب مب
پاسخ به سوالات دانش‌آموزان

سوالات متداول

قراره اینجا باهم صحبت کنیم. مشکلات‌تون رو بگید. ما هم خیلی زود بهتون جواب بدیم.

ما مشاوران تام‌لند در کنار شما هستیم تا دغدغه‌هاتون کم بشه و راحت‌تر به سمت موفقیت تحصیلی حرکت کنید.

لطفا سوالات بقیه بچه‌ها را بخون. اگه جواب سوالت رو پیدا نکردی، در فرم زیر سوال‌هات رو بپرس!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

(1717) دیدگاه

 1. محمد حسین
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

  ببخشید من شنیدم با رتبه ۴۰۰۰۰ هم میشه پزشکی قبول شد. میخواستم ببینم انقد نقش مشاور در انتخاب رشته مهمه؟ من نمیتونم با اطلاعات سایت ها و مثلا همین سایت تاملند انتخاب رشته کنم خودم؟

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   اگر شما یک نفر در دوستان، فامیل و آشنایان دور داشته باشین که دانشجوی پزشکی باشه یا اینکه به جلوی درب دانشگاه ها باایستید و رتبه های افراد رو بپرسید متوجه میشوید که این ها صرفا سو استفاده از احساس ناراحتی طیف زیادی ار دانش آموزان است که متاسفانه اینجا هم مثل طی سال تحصیلی که کار درست رو انجام ندادن مرتکب اشتباه میشن و در دام افراد سودجو می افتند و فکر می کنن اومدن رشته بخرن تا اینکه انتخاب رشته کنن. اطلاعات فصای مجازی در صفحات اینستاگرام حتما می تونه به شما کمک کنه و مفید واقع بشه. اینکه شما با توجه به اطلاعات و بدون کمک گرفتن از مشاوربتونین فرم ۱۵۰ تایی انتخاب رشته با توحه به رتبه ای که کسب کردید بدون نقص بچینین کمی دور از انتظار است ! این هم طبیعیه چون خیلی اطلاعات می خواهد که شما همه اینها رو ندارید و حتی کسب این حجم از اطلاعات و تجربهدذ بازه ی کوتاه انتخاب رشته منطقی نیست. تنها توصیه من این است که مشاور یا مشاورانی را انتخاب کنید که هویت کاری دارند و فعالیت آنها صرفا در دوره انتخاب رشته نیست ! یعنی مدارس ، آموزشگله ها و مراکز معتبر و به صورت سالیانه فعالیت دارند نه در فصل۲ هفته ای انتخاب رشته و تمام.

   پاسخ
 2. مهناز
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

  رشته انسانی کنکور ۱۴۰۰ هستم. برای روانشناسی بالینی دانشگاه تهران باید میانگین درس هام چند درصد باشه؟ منطقه یک هستم.

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   الان که در مقطع لیسانس گرایش های بالینی، تربیتی و….. مطرح نیست. برای قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه تهران باید برای تک رقمی هدفگذاری کنین. میانگین ۹۰٪ دروس عمومی و کسب درصد بین ۹۰۸۰٪ در دروس تخصصی (برای درس هایی با ضریب کمتر بین ۷۰۸۰٪هم شدنی است ! به شرطی که ضریب بالاها عالی باشد.)لازم است.‌

   پاسخ
 3. سعید
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

  وقتتون بخیر. دندون پزشکی اصفهان و تهران و یزد نهایتا تا چه رتبه ای میگیرن؟ منطقه ۱

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   برای قبولی رشته دندانپزشکی براساس کنکور۹۸ از سهمیه منطقه ۱، در علوم پزشکی اصفهان حداکثر تا رتبه ی ۵۰۰، علوم پزشکی تهران تا رتبه ی ۲۸۰ و برای علوم پزشکی یزد تا رتبه ی ۸۰۰ پذیرش دانشجو انجام شده است.

   پاسخ
 4. بهنیا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

  فیزیوتراپی تو دانشگاه های روزانه ایران، مشهد، شیراز و همدان تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟ من منطقه ۱ هستم.

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   بر اساس کنکور ۹۸در سهمیه منطقه ۱، برای قبولی روزانه فیزیوتراپی ایران نهایتاً تا رتبه ی ۲۲۰۰، علوم پزشکی مشهد تا رتبه ی ۲۸۰۰، علوم پزشکی شیراز تا رتبه ی ۲۶۰۰، علوم‌پزشکی همدان تا رتبه ی ۳۰۰۰. فیزیوتراپی رو اصلا دست کم نگیرین. بسیار رشته ی پر متقاضی و جذابی است و سه سال اخیر خیلی تو بورسه.

   پاسخ
 5. مهسا
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

  سلام، میشه درصدای رتبه یک تا ده تو ده سال یا پنج سال اخیر انسانی رو بذارید؟ممنون.

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   کنکور۹۸ ، سهمیه منطقه ۱، رتبه کل در سهمیه =۲
   ادبیات=۹۶، عربی=۹۰، دینی=۹۲، زبان=۷۲، ریاضی=۹۵،اقتصاد=۸۴ ،ادبیات اختصاصی =۷۸،عربی اختصاصی=۱۰۰ ،تاریخ و جغرافیا=۸۱ ،جامعه شناسی=۸۴ ،روان شناسی=۶۰ ده سال اخیر ک تویه این استوری جا نمیشه . شما این نمونه کارنامه رو قبول کنین.

   پاسخ
 6. محدثه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

  من با توجه به درصدهام بین رشته های پرستاری و اتاق عمل از یک طرف، و دانشگاه فرهنگیان از طرف دیگه موندم. به نظر شما کدوم این ها از نظر بازار کار و درآمد بهتره؟

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   خب اینجا نمیشه من از شما چندتا سوال بپرسم.‌پس باید نظر شخصی ام رو بگم. بدون شک پرستاری باتوجه به ادامه تحصیل و بازار کار که دوتا فاکتور مهم هستند از آیتم های دیگه بهتره.

   پاسخ
 7. محمدرضا
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

  برای قبولی دندون شیراز منطقه ۲ باید در چه حد درصد و رتبمون باشه؟

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   براساس کنکور۹۸، از سهمیه منطقه ۲عموما داوطلبانه با رتبه کمتر از۷۰۰ پذیرفته شده اند. برای کسب رتبه حدود ۵۰۰، میانگین عمومی ۸۰٪ مجموع ریاضی وفیزیک ۱۳۰٪، زیست وشیمی هر کدام در محدوده ۷۵_۸۵٪ در کنکور ۹۸ ضروری بود.

   پاسخ
 8. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای داروسازی منطقه ۱ حداقل درصدها چیه؟

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   کنکور ۹۸، سهمیه منطقه ۱رشته قبولی:داروسازی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز رتبه در زیر گروه ۲=۱۸۴۱: ادبیات ۵۸، عربی ۶۵، دینی ۷۶، زبان ۹۶، زمین ۱۳، ریاضی ۴۷، زیست شناسی ۸۰، فیزیک ۶۸، شیمی ۵۵

   پاسخ
 9. مهدی
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

  سلام. ممکنه درمورد بازار کار رشته اعضای مصنوعی توضیح بدید؟ الان که تحریم است این رشته جای رشد داره؟

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

   فارغ التحصیلای اعضای مصنوعی میتونن هم در بخش دولتی و هم بخش خصوصی فعالیت کنم که بخش دولتی شامل سازمان بهزیستی، هلال احمر، بنیاد جانبازان و بیمارستان های دارای مراکز ارتوپدی فنی میشه. اما حیطه اصلی فعالیت فارغ التحصیلان این رشته بخش خصوصیه چون رشته اعضای مصنوعی جزو معدود رشته های توانبخشیه که فارغ التحصیلان آن میتونن پس از کسب تجربه لازم، مرکز خصوصی دایر کرده و به افراد فلج یا افرادی که انواع بدشکلی های مختلف و مشکلات ارتوپدی دارند، افرادی که بیماریهای ساده مثل صافی کف پا داشته احتیاج به کفش های طبی دارند و کسانی که دچار قطع عضو هستند، خدمات خودشون رو ارائه بدن. در ضمن اگر دانشجویی اهل تحقیق و مطالعه باشد، تو این رشته نوآوری زیاده،به خصوص در زمینه های پروتزهای زیبایی، یعنی ساخت چشم، گوش و بینی مصنوعی که نیروی کار متخصص اون تو ایران نادر و رو به انقراضه.

   پاسخ
 10. کامران
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

  زمین شناسی تا چه حد میتونه روی رتبه زیرگروه دو تاثیر بذاره؟ مثلا کسی که رتبه ۵۰۰۰ زیرگروه یک میاره میتونه با زمین شناسی رتبه زیرگروه خودش رو تا قبولی دارو بیاره پایین؟ اگر بله باید چند درصد پاسخ بده؟ و اینکه اگر کسی که میخواد زمین رو تو این مدت مطالعه کنه، روش صحیح مطالعش رو میفرمایید؟

  پاسخ
  • مشاور تاملند
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

   زمین شناسی در زیرگروه ۲ ضریب ۱ رو دارد ولی چون درس اختصاصی است ضربدر سه می‌شود و میشه ۳. تاثیر که حتما دارد چون طیفی از داوطلبان این درس را یا نمی خوانند یا آنقدر ضعیف و بد که درصداشون یا منفی میشه یا صفر حالا اینکه زمین شناسی x درصد می‌ تونه رتبه شما رو از A به B برسونه رو میانگین پاسخگویی امسال داوطلبان به کنکور و سطح سوالات است که تعیین میکنه و نظر دادن کار درستی نیست. تو هایلایت ها سوالی داریم که بودجه بندی زمین شناسی رو قرار دادم. شروع کنین یک روز در میان، یک ساعت زمین شناسی خوندن و بعد از اتمام هر فصل تمام تست های آن را حل کنید.

   پاسخ
#iguru_button_65698ae695905 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_65698ae695905 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_65698ae695905 .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_65698ae695905 .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_65698ae6d484f a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_65698ae6d484f a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_65698ae6d484f a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_65698ae6d484f a:hover{ color: #ffffff; }