مدرسه کسب و کار

آموزش آنلاین شیمی کنکور

 

فرقی ندارد مشغول آماده شدن برای کنکور ریاضی هستید یا کنکور تجربی! شیمی یکی از آن دروس تخصصی کنکور است که در هر رشته‌ای ضریب بالا دارد. تسلط در این درس به شما کمک می‌کند تا به رتبه خوبی در کنکور دست پیدا کنید. اما یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانش‌آموزان در این روزها، بهترین روش آموزش آنلاین شیمی است؛ زیرا بسیاری از کلاس‌های حضوری کنکور تعطیل شده‌اند و انواع کلاس کنکور آنلاین طرفداران بیشتری دارد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا با اهمیت درس شیمی در کنکور ریاضی و کنکور تجربی آشنا شوید و مهم‌ترین معیارها در آموزش آنلاین شیمی را بشناسید.

 

اهمیت درس شیمی در کنکور سراسری

 

شیمی یکی از دروس تخصصی و مفهومی در کنکور ریاضی و کنکور تجربی است. این درس ضریب بسیار بالایی دارد و رتبه شما را به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین خاطر ریاضی خوان‌ها بعد از دروس ریاضی و فیزیک و تجربی خوان‌ها بعد از درس زیست‌شناسی به سراغ شیمی می‌روند. سعی بر آن دارند تا درصد بالایی از سؤالات این درس را پاسخ دهند؛ زیرا می‌دانند هر یک سؤال شیمی می‌تواند تأثیرات چشمگیری روی نتیجه کنکور آن‌ها بگذارد.

 

شیمی را حفظ کنیم یا بفهمیم؟

در سال‌های اخیر معلمان و دانش‌آموزان با تغییر نوع سؤالات شیمی در آزمون‌های مختلف روبه‌رو شده‌اند. سؤالات شیمی رفته‌رفته مفهومی‌تر شده و دیگر نمی‌توان آن‌ها را با حفظ کردن مطالب پاسخ داد. به همین دلیل همواره به دانش‌آموزان می‌گوییم که درس شیمی درسی حفظ کردنی نیست؛ بلکه شما باید سعی کنید تا تک‌تک مطالب را عمیقاً بفهمید.

 

 

بهترین روش آموزش آنلاین شیمی کنکور چیست؟

شاید بعضی از والدین و دانش‌آموزان تصور کنند که بازدهی کلاس‌ کنکور آنلاین به‌اندازه کلاس‌های حضوری نیست؛ اما این تصور کاملاً اشتباه است. معلمان و اساتید اگر روش‌های تدریس آنلاین و نحوه برقراری ارتباط مؤثر با دانش‌آموزان را بلد باشند، به‌راحتی می‌توانند مطالب را به‌صورت آنلاین و از طریق کلاس‌های مجازی کنکور به آن‌ها منتقل کنند. حتی به این وسیله موجب صرفه‌جویی در وقت و انرژی دانش‌آموزان شوند.

 

 

استفاده از پلتفرم‌های آنلاین مناسب برای تدریس

 

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در تدریس آنلاین موردتوجه قرار گیرد، استفاده از پلتفرم مناسب برای معلمین و دانش‌آموزان باشد. این پلتفرم باید دارای بهترین کارایی و بازده در هر شرایط و با هر سرعت اینترنتی باشد. همچنین استفاده از آن برای همگان امکان‌پذیر باشد. به این صورت همه دانش‌آموزان و معلمان به‌راحتی می‌توانند وارد فضای آموزشی مجازی شده و باهم ارتباط برقرار کنند.

در مورد آموزش آنلاین درس شیمی شما به پلتفرمی احتیاج دارید که هم صدا و هم تصویر شما را به دانش‌آموزان منتقل کند؛ چون شیمی درسی مفهومی است و بعضاً لازم است نمودارها، مدل‌های اتمی و مولکولی، ساختارهای مختلف و پیوندهای متنوع به‌صورت شکل به دانش‌آموز نشان داده شوند.

 

 

 

 

ارتباط مؤثر و مداوم با دانش‌آموز در آموزش آنلاین شیمی کنکور

از دیگر نکاتی که در آموزش آنلاین شیمی باید مورد توجه قرار بگیرد، برقراری ارتباط مؤثر با دانش‌آموز است. به‌نحوی‌که او حس کند شما در پیش او حضور دارید و مدام با او چشم به چشم می‌شوید. برای آموزش آنلاین شیمی مدام از دانش‌آموزان سؤال بپرسید و با آن‌ها در مورد مطالبی که آموزش داده‌اید صحبت کنید. مدام از آن‌ها بخواهید در روند کلاس شرکت کنند. در مورد درس سؤال بپرسند.

همچنین باید این اطمینان را به دانش‌آموزان بدهید که همیشه در کنار آن‌ها حضور دارید. همین‌طور آن‌ها در هرزمانی می‌توانند سوالاتشان را از شما بپرسند. هرگز راه ارتباطی با دانش‌آموزان را نبندید. همیشه جوری رفتار کنید که دانش‌آموزان بتوانند سؤالات و مشکلاتشان را با شما در میان بگذارند.

 

 

خلاقیت و نوآوری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که معلمین باید در آموزش آنلاین شیمی به آن توجه کنند، به‌کارگیری خلاقیت و نوآوری در تدریس است. چون شیمی به نوبه خود درسی سخت و مهم است و شاید یادگیری آن چندان آسان نباشد. از طرف دیگر شرکت در کلاس آموزش آنلاین شیمی باعث می‌شود که بعضی دانش‌آموزان دچار کسالت و یکنواختی شوند. چون در اتاق خود هستند و در کلاس شرکت می‌کنند جدیت قضیه را درک نکنند.

 

به همین دلیل معلمین باید در آموزش آنلاین شیمی خلاقیت به خرج دهند. با استفاده از انواع ابزارهای یادگیری، ماکت‌ها و سازه‌ها و حتی تصاویر مختلف کلاس آنلاین را برای دانش‌آموزان جذاب‌تر کنند.

 

 

 

 

 

 

مطالعه این مقاله پیشنهاد می‌شود:

 

 

 

مزایای شرکت در آموزش آنلاین شیمی کنکور

برنامه کنکور یک برنامه فشرده است و مدیریت زمان و انرژی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که در برنامه کنکور باید موردتوجه قرار بگیرد. کلاس آموزش آنلاین شیمی باعث می‌شود زمان لازم برای آماده شدن و لباس پوشیدن، رفت‌وآمد به کلاس و معطلی‌های این ‌چنینی کاملاً از بین برود.

علاوه بر این، شرکت در کلاس‌های حضوری باعث خستگی دانش‌آموزان می‌شود. به همین دلیل بعد از رسیدن به خانه هم ‌زمانی برای استراحت و رفع خستگی تلف می‌شود. کلاس آموزش آنلاین شیمی باعث می‌شود انرژی دانش‌آموزان هدر نرود؛ آن‌ها از اتاقشان بتوانند در کلاس شرکت کنند. بلافاصله بعد از تمام شدن کلاس به روند درس خواندن خود ادامه دهند یا با چند دقیقه استراحت کوتاه به برنامه کنکور خود برگردند.

 

 

به ‌طورکلی بهترین روش آموزش آنلاین شیمی روشی است که در آن دانش‌آموز و معلم باهم احساس نزدیکی کنند. همان‌طور که در کلاس حضوری باهم ارتباط برقرار می‌کنند، به هم نزدیک باشند. مطالب باکیفیت خوب و در قالب جزوات تدوین‌شده و تصاویر مرتبط در اختیار دانش‌آموز قرار گیرند. معلمین با ارزیابی مداوم از عملکرد و بازده دانش‌آموزان مطلع شوند.

مهم‌تر از همه معلمین همواره باید سعی کنند خود را به‌روز نگه‌دارند. روش‌های سنتی تدریس را با روش‌های جدید و مدرن تلفیق کنند تا کلاس‌ها جذابیت و کارایی خود را از دست ندهند.

 

 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

#iguru_button_6293236524493 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6293236524493 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6293236524493 .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_6293236524493 .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6293236556684 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6293236556684 a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_6293236556684 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6293236556684 a:hover{ color: #ffffff; }