مدرسه کسب و کار کارابیز طراحی سایت وب مب

راه‌های قبولی در مدارس تیزهوشان

Untitled (1500 × 1000 px)

راه‌های قبولی در مدارس تیزهوشان

بسیاری از خانواده‌ها همین که فرزندان آن‌ها سن ورود به مدرسه را پیدا ‌می‌کنند به دنبال ثبت نام آن‌ها در بهترین مدارس هستند. مدارس تیزهوشان یکی از بهترین مدارس در ایران هستند و خانواده‌های بسیاری در پی ثبت نام دانش آموزان خود در این مدارس ‌می‌باشند. این مدارس که به آن‌ها مدارس سمپاد نیز گفته ‌می‌شود در بسیاری از شهرهای کشور فعال ‌می‌باشند و دانش آموزانی که در این مدارس مشغول به تحصیل ‌می‌شوند دانش آموزانی با استعداد و تلاشگر هستند که توانسته اند خود را در بین هم سن و سال‌های خود به سطح بالایی برسانند.

مدارس تیزهوشان در پایه ابتدایی فعال نیستند و در دو پایه متوسطه اول و متوسطه دوم دانش آموز ‌می‌پذیرند. تنها راه قبولی در مدارس تیزهوشان شرکت در آزمون ورودی این مدارس ‌می‌باشد که هر ساله برای پایه‌های ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار ‌می‌شود.

داوطلبان برای این که بتوانند در این مدارس مشغول به تحصیل شوند ‌می‌توانند برای این آزمون مطالعه داشته باشند و با آمادگی در جلسه آزمون حاضر شوند.

چگونه برای آزمون تیزهوشان مطالعه کنیم؟

آزمون تیزهوشان یک آزمون بسیار مهم برای دانش آموزانی است که ‌می‌خواهند در این مدارس مشغول به تحصیل شوند زیرا این راه تنها راه پذیرش در این مدارس ‌می‌باشد.

یکی از مهم ترین مسائل برای قبولی در آزمون تیزهوشان داشتن یک برنامه منطقی و هدفمند برای مطالعه دروس ‌می‌باشد. دانش آموزان به دلیل این که به مدرسه نیز ‌می‌روند نمی‌توانند هر ساعتی از روز را به مطالعه اختصاص دهند و زمان محدودی برای مطالعه دارند. تنها راهی که ‌می‌توان مدیریت زمان مناسبی برای آن داشت، داشتن یک برنامه دقیق و پایند بودن به آن ‌می‌باشد.

بخوانید :   بعد از عید چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

ممکن است دانش آموزان در درس یا دروسی مشکل داشته باشند و نتوانند به صورت خودکفا به مطالعه این دروس بپردازند. برای این دروس ‌می‌توانند از کتاب‌های کمک آموزشی و یا کلاس‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرند. البته باید توجه داشته باشید سطح مدارس تیزهوشان بسیار بالاست و دانش آموزانی که در این مدارس مشغول به تحصیل ‌می‌شوند باید پایه تحصیلی قوی داشته باشند.

درسی مثل درس ریاضی که نیازمند یادگیری است باید به شکلی مطالعه شود که دانش آموزان بتوانند در یک مدت زمان کوتاه پاسخگوی چندین سوال از این درس باشند. بنابراین از کنار همچین دروسی نباید به سادگی رد شد و بسیار مهم است که دانش آموزان بتوانند پایه خود را در این درس قوی کنند.

کاری که باعث ‌می‌شود مطالب در حافظه بلند مدت دانش آموزان ثبت شود تمرین و تکرار مطالب است، بنابراین اگر مطلبی به اتمام رسید رها کردن آن کار بسیار اشتباهی است زیرا پس از مدت کوتاهی تما‌می‌این مطالب فراموش خواهد شد. دانش آموزان باید حتما زمانی را برای مرور مطالبی که مطالعه کرده اند بگذارند.

از آن جا که آزمون تیزهوشان یک آزمون تستی ‌می‌باشد. داوطلبان باید انواع روش‌های تست‌زنی را یاد بگیرند و با توجه به این روش‌ها در دروس مختلف تست حل کنند. هرچه تعداد تست‌هایی که دانش آموزان حل ‌می‌کنند بیش‌تر باشد میزان یادگیری بهتر خواهد بود، تحلیل این تست‌ها نیز نکته بسیار پر اهمیتی ‌می‌باشد که دانش‌آموزان باید دقت بالایی در آن‌ها داشته باشند.

در آزمون تیزهوشان درس ریاضیات در اولویت اول و دروس ادبیات فارسی و علوم در اولویت دوم قرار دارند.

بخوانید :   کنکور شیمی توسط بهترین مدرس شیمی

برای این که بتوانید در نزدیک ازمون دروس را یکبار دیگر مرور کنید حتما از دروس خود خلاصه برداری داشته باشید. با خلاصه کردن دروس هم یادگیری قوی تری خواهید داشت و هم در زمان مرور دروس راحت تر باشید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

#iguru_button_656a6882e808a .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_656a6882e808a .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_656a6882e808a .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_656a6882e808a .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_656a68834d702 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_656a68834d702 a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_656a68834d702 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_656a68834d702 a:hover{ color: #ffffff; }