مدرسه کسب و کار کارابیز

کنکور هنر ۱۴۰۲ متفاوت ترین کنکور هنر ۱۰ سال اخیر

47

 کنکور هنر ۱۴۰۲ متفاوت ترین کنکور هنر ۱۰ سال اخیر

پیش از پرداختن به بررسی تغییرات کنکور هنر (۱۴۰۲) ، این سوال مهم مطرح می‌شود که هدف از ایجاد این تحولات شتاب‌زده که تا چند روز قبل از کنکور دی برای همه داوطلبین هاله‌ای از ابهام ایجاد کرده بود، چیست؟

هر چند هنوز هم پاسخ روشن و مشخصی به این پرسش داده نشده است، اما کسب آگاهی از تغییرات برای تمام هنرجویانی که قصد شرکت در کنکور تیر (۱۴۰۲) را دارند امری ضروری محسوب می‌شود.

 

 بررسی تغیرات

می‌توان گفت بزرگ‌ترین تغییر در کنکور هنر مربوط به درس درک عمومی هنر است، که برخلاف دوره‌های گذشته که (۳۰) تست را در کنکور به خود اختصاص می‌داد تعداد این سوالات به (۵۰) تست رسیده است.

اما سوال اینجاست که این (۵۰) تست از چه منابع و دروسی مطرح می‌شوند.

برای درک بهتر این موضوع لازم است تغییرات را دسته بندی و تفکیک کنیم:

۱- سوالات دروس خلاقیت نمایشی ـ خلاقیت موسیقی ـ خواص مواد و ترسیم فنی در درس درک عمومی هنر طرح می‌شوند. اما تعداد سوالات طراحی شده از این دروس به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا کرده است.

þ نکته مهم:

حل این موضوع اهمیت پیدا می‌کند که با توجه به تعداد زیاد منابع این دروس و کم شدن تعداد سوالاتی که از این درس‌ها طراحی می‌شوند، داوطلبین در مطالعه‌ی منابع گمراه نشده و مباحث حذف شده را به اشتباه مطالعه نکنند.

۲- سوالات درک عمومی هنر به طور کامل از منابع درسی (کتاب‌های وزارتی) طراحی شده‌اند و کتاب‌هایی که در سال‌های گذشته جزء منابع محسوب نمی‌شدند، امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود.

بخوانید :   همه چیز درباره کنکور تجربی

لازم به ذکر است که برخلاف انتظار، تعداد سوالاتی که در سال‌های گذشته از کتب اصلی درس درک عمومی هنر (مانند: تاریخ هنر ایران ـ تاریخ هنر جهان ـ آشنایی با بناها ـ آشنایی با مکاتب نقاشی) طراح می‌شدند، در کنکور دی تعداد این سوالات کاهش پیدا کرده است.

قابل ذکر است که:

نکات مطرح شده، نباید منجر به این تصور گردد که اهمیت مطالعه این کتاب‌ها کم شده و یا این منابع از مباحث درسی حذف شده‌اند.

 

۳- با توجه به مطالب ذکر شده پاسخ به این سوال اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت، که منابع جدید و پراهمیت در کنکور ۱۴۰۲ چه کتاب‌هایی هستند؟ (شایان ذکر است که این نکات نتیجه‌ی بررسی کنکور دی ۱۴۰۱ می‌باشند.)

 

 

 در این مقاله به اجمال منابع مهم جهت مطالعه در کنکور ۱۴۰۲ معرفی خواهند شد:

۱- کتاب طراحی شخصیت در پویا نمایی

۲- کتاب نگارش متن برنامه‌های تلویزیونی

۳- کتاب نمایشی عروسکی

۴- کتاب مبانی ماسک و گریم

۵- کتاب حجم سازی (۱)

۶- کتاب تصویربرداری و صدابرداری برنامه‌های تلویزیونی

 

با این امید که مطالبی که ذکر شد مورد استفاده شما هنرجویان عزیز قرار گرفته و در جهت رفع بخضی از ابهامات به وجود آمده در کنکور به شیوه‌ی جدید راه گشای شما باشد.

نویسنده مقاله: حسام صالحی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید
#iguru_button_664aaf32b9d4a .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664aaf32b9d4a .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664aaf32b9d4a .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_664aaf32b9d4a .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664aaf3318cd6 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664aaf3318cd6 a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_664aaf3318cd6 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664aaf3318cd6 a:hover{ color: #ffffff; }