مدرسه کسب و کار کارابیز

ترمیم معدل امتحان نهایی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

04

با تاثیر ۵۰ درصدی نمرات آزمون نهایی در کنکور سراسری بسیاری از داوطلبان حسرت گذشته را خورده و به دنبال چاره‌ای برای جبران آن می‌گردند تا از تاثیر مثبت آن بهره‌‌مند شوند. ترمیم معدل امتحان نهایی راهی است که می‌توان با استفاده از آن علاوه بر مرور دروس، نمرات را ارتقا داد اما باید توجه داشت که این موضوع قوانین مخصوص به خود را دارد لذا در این مقاله از تام‌لند می‌خواهیم فرآیند ترمیم معدل امتحان نهایی را بررسی کنیم.

 

آزمون ترمیم معدل چیست؟

در سال‌های اخیر نمرات آزمون نهایی با ایجاد تاثیر مثبت در عملکرد کنکور داوطلبان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده‌اند. این مهم با تغییر تاثیر مثبت به تاثیر قطعی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ بسیاری از داوطلبان را به فکر جبران نمرات بد خود انداخته است. ترمیم معدل نهایی طرح برگزاری مجدد آزمون نهایی برای افرادی است که می‌خواهند از تاثیر معدل نهایی در کنکور بهره‌مند شوند و نمرات خود را ارتقا دهند.

تنها داوطلبان کنکور می‌توانند با انتخاب دروسی که در آن‌ها نمرات مناسبی کسب نکرده‌اند، یکبار دیگر آن‌ها را امتحان داده و نمره بهتری را دریافت کنند. هر فرد می‌تواند یک‌بار برای هر درس ثبت نام کند. حال سوال بسیاری این است که اگر در آزمون ترمیم معدل نمره کمتر یا بیشتری نسبت به قبل کسب شود، چه خواهد شد؟ پاسخ این است که هر دو نمره تراز شده و تراز بالاتر برای داوطلب محاسبه خواهد شد.

بخوانید :   آخرین تغییرات آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان سال 1403

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله تاثیر امتحان نهایی در کنکور را در مجله تام‌لند مطالعه کنید.

شرایط شرکت ترمیم معدل امتحان نهایی چیست؟

دارندگان مدرک پیش دانشگاهی از سال ۱۳۹۱ به بعد و فارغ التحصیلان دوره متوسطه و دبیرستان از سال ۱۳۸۴ تنها در صورتیکه متقاضی شرکت در آزمون کنکور هستند می‌توانند در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند. این آزمون صرفا جهت کمک به داوطلبان برگزار می‌شود و نمرات کارنامه دیپلم آن‌ها را تغییر نمی‌دهد.

لازم به ذکر است هیچ محدودیتی در تعداد دروس انتخابی وجود ندارد و افراد می‌توانند از این شرایط برای بهتر کردن نمرات و همچنین مرور مجدد مطالب استفاده نمایند.

هزینه و زمان ترمیم معدل ۱۴۰۳ چگونه است؟

این فرصت دوباره در خرداد ماه هم‌زمان با امتحانات نهایی سراسر کشور برگزار می‌شود. با توجه به این، زمان ثبت نام در آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳، اردیبهشت ماه و از طریق سایت مای مدیو یا مدارس بزرگسالان سراسر کشور خواهد بود.

متقاضیان آزمون ترمیم معدل باید برای هر درس مبلغی جهت چاپ و تصحیح اوراق پرداخت نمایند. اما از آن‌جایی که این هزینه برای هر درس ممکن است متفاوت باشد، توصیه می‌شود داوطلبان شرح جزئیات را از محل آزمون خود جویا شوند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

#iguru_button_6669f9bc5d933 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6669f9bc5d933 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6669f9bc5d933 .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_6669f9bc5d933 .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6669f9bcad2e3 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6669f9bcad2e3 a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_6669f9bcad2e3 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6669f9bcad2e3 a:hover{ color: #ffffff; }