آخرین تغییرات آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان سال ۱۴۰۳

زمان مطالعه 2 دقیقه
[sharethis-inline-buttons]

 

در سال 1403 شاهد تغییرات زیادی در آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان هستیم. در ادامه می‌خواهیم به این تغییرات مهم و اساسی بپردازیم.

تغییرات آزمون نمونه دولتی پایه نهم

همانطور که می دانید این آزمون فقط برای دانش‌آموزان پایه نهم برگزار می‌شود و برای دانش آموزان پایه ششم دیگر آزمون نمونه دولتی وجود ندارد.

اما تغییرات آزمون نمونه دولتی پایه نهم به شرح زیر است:

ادغام شدن آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان پایه نهم

با مشترک شدن آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان، شانس قبولی دانش آموزان در مدارس تیزهوشان به خصوص مدارس نمونه دولتی افزایش خواهد یافت.

این تغییرات مهم می‌تواند باعث یکپارچگی بیشتر در سیستم آموزشی شود و امکان دارد دانش‌آموزان را به صورت جامع تری ارزیابی کنند.

حذف درس زبان از آزمون نمونه دولتی

یکی دیگر از تغییرات آزمون نمونه دولتی، حذف درس زبان انگلیسی از آن می‌باشد که اینکار باعث میشود دانش‌آموزان بر روی دروس دیگر تمرکز داشته باشند و عملکرد خود را بهبود ببخشند.

اما ممکن است با حذف این درس، دیگر دانش آموزان به درس زبان اهمیت ندهند و در آینده آنها تاثیر بگذارد؛ زیرا زبان انگلیسی به عنوان یک زبان جهانی بسیار مهم است.

اضافه شدن دفترچه هوش و استعداد تحلیلی در آزمون نمونه دولتی

ادغام شدن آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان، باعث شده دفترچه هوش و استعداد تحلیلی به آزمون اضافه شود اما به طور کلی تاثیر دفترچه هوش برای دانش آموزان علاقه مند به مدارس تیزهوشان ۵۰ درصد و تاثیر آن برای افراد علاقه مند به مدارس نمونه دولتی تاثیر آن ۱۸ درصد می باشد.

 

تغییرات آزمون تیزهوشان پایه نهم

طبق اطلاعیه منتشر شده تغییراتی در آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم اتفاق افتاده که تغییرات بدین شرح است:

ادغام شدن آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان: در سال 1403 آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه نهم به دهم با یکدیگر ادغام خواهند شد این یعنی یک آزمون واحد برای دانش آموزان در هر دو نوع مدرسه برگزار می‌شود.

حذف سوالات پایه هشتم: در آزمون تیزهوشان سال جاری دیگر سوالی از پایه هشتم طراحی نخواهد شد و دانش آموزان فقط باید بر روی مطالب پایه نهم متمرکز شوند.

اضافه شدن درس عربی: یکی دیگر از تغییرات آزمون تیزهوشان اضافه شدن درس عربی به آزمون می‌باشد پس این موضوع اهمیت این درس را افزایش می دهد.

کلام آخر

همانطور که متوجه شدید دیگر در پایه نهم، آزمون نمونه دولتی به صورت مجزا برگزار نمی‌شود و این آزمون با آزمون تیزهوشان ادغام شده و در یک روز برگزار می شود. این تغییرات به وجود آمده در آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان بسیار مهم است پس آنها را جدی بگیرید.

برای اینکه بتوانید در این مدت زمان باقی مانده به آزمون، به خوبی برنامه ریزی کنید و درس بخوانید می توانید از دوره ها و کلاس های آنلاین تام لند بهره ببرید و همچنین، برای ارتباط گرفتن با پشتیبان های تام لند، می توانید شماره تماس خود را بگذارید تا با شما تماس بگیرند.

 

تیم تحریریه تام‌لند

آموزش اصولی ساخت ویدیو، معرفی ابزارها و تجهیزات تولید محتوای ویدیویی و کمک به خوانندگان عزیز برای ساخت ویدیوهای باکیفیت و پربازده، هدف اصلیِ تیم تحریریه تام‌لند است.

پشتیبانی و مشاوره تام‌لند

اگه برای ثبت‌نام و شرکت در کلاس‌ها،نیاز به مشاوره داری شماره‌ات رو بذار تا باهات تماس بگیریم

"*" indicates required fields

جدیدترین ها

عضویت در خبرنامه تام‌لند

جهت دریافت رایگان به روزترین مقالات تام‌لند پست الکترونیک خود را وارد نمایید

مطالب پیشنهادی تام‌لند

قابل توجه بچه‌های رشته‌های ریاضی و تجربی😎

استاد حامد اسماعیلی از الان به بعد توی تام‌لند همراهمون هستن تا در درس شیمی کنار شما باشن و شما رو به بهترین عملکرد خودتون برسونن✨

قابل توجه بچه‌های رشته هنر😎

استاد لیدا فضلی از الان به بعد تو تام‌لند همراهمون هستن تا در درس انیمیشن همراه ما و شما باشن

خبر خوب‌برای بچه‌های رشته هنر❤️

استاد سهیل جامی از الان به بعد تو تام‌لند همراهمون هستن تا در‌ رشته طراحی صنعتی همراه ما و شما باشن و شما رو برای کنکور عملی آماده کنن

بچه‌های‌ رشته هنر!
یه خبری واسه‌تون دارم🥳

استاد سجاد موسوی زاده از الان به بعد تو تام‌لند همراهمون هستن تا تو درس بازیگری برای کنکور عملی کنارمون باشن😉