وبلاگ

ویژگی های مشاور تحصیلی

راه رسیدن به موفقیت همیشه سخت و پرپیچ‌وخم است؛ اما چه کسی هست که دلش نخواهد این راه را آسان‌تر طی کند! مشاور تحصیلی یا مشاور کنکور همان کسی است که به شما کمک می‌کند راه رسیدن به موفقیت را سریع‌تر و راحت‌تر طی کنید و قدم ‌به ‌قدم به هدف اصلی‌تان نزدیک‌تر شوید.

ادامه مطلب »

تاثیر ورزش و سرگرمی در دوران کنکور

شاید شنیدن این جمله برایتان کمی عجیب به نظر برسد؛ اما ورزش و تفریح دو عنصری هستند که برای موفقیت در کنکور باید در برنامه روزانه دانش‌آموزان جای داده شوند تا سلامت جسمی و روحی آن‌ها در این یک سال سخت و پرتنش حفظ شود. البته روی صحبتمان در این مقاله فقط با دانش‌آموزان نیست.

ادامه مطلب »

اصول تغذیه در دوران کنکور

کنکور یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین رویدادهایی است که در زندگی ما اتفاق می‌افتد و شاید بتوان گفت بخش زیادی از آینده‌ی ما مربوط به همین رویداد است. رویدادی که ما را در مسیری نو قرار می‌دهد تا بتوانیم زندگی خود را بسازیم و به اهداف و آرزوهای خود دست پیدا کنیم.

ادامه مطلب »

دلایل افت تحصیلی دانش آموزان

پدر و مادرها همیشه دغدغه‌های زیادی درمورد آینده فرزندشان دارند و با ورود کودک به مدرسه، تمام تلاششان را می‌کنند تا او در درس‌هایش به موفقیت برسد. این مسیر موفقیت ممکن است به صورت ثابت و تا آخر سال‌های تحصیل او ادامه پیدا کند. اما گاهی نیز، ناگهان نمرات دانش آموز کاهش پیدا کرده و انگار علاقه او به درس خواندن کم و کمتر می‌شود.

ادامه مطلب »

وبلاگ

تازه ترین ها

چگونه سحر خیز باشیم؟

می‌گویند “سحرخیز باش تا کامروا شوی!”، اما اگر از دانش آموزان کنکوری بپرسیم سه مورد از سخت‌ترین کارهایی که ناچار شدید در دوران کنکور انجام بدهید را نام ببرید، قطعا صبح زود بیدار شدن یکی از آن‌هاست! احتمالا خود شما هم که الان در حال خواندن این مقاله هستید، مدتی‌ست که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید.

ادامه مطلب »
تازه ترین ها

مقابله با اضطراب ناشی از آزمون کنکور

اسم امتحان دادن و آزمون که به میان می‌آید، ناخواگاه کمی استرس و اضطراب را نیز به همراه خود می‌آورد. میزان معقولی از این استرس کاملا طبیعی است و حتی باعث می‌شود شما عملکرد بهتری در امتحان داشته باشید. اما وقتی از مقدار نرمال آن بیشتر شده و تمام عملکرد شما در آزمون را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، دیگر باید با آن مقابله کرد.

ادامه مطلب »
برنامه ریزی دقیق و موفق
تازه ترین ها

چگونه یک برنامه‌ریزی دقیق و موفق داشته باشیم؟

شما هم از آن آدم‌هایی هستید که همیشه برای انجام کارهایتان وقت کم می‌‌‌آورید؟! احتمالا هم همه چیز و همه کس را مقصر می‌دانید جز خودتان! حالا هم که درس‌هایتان زیاد شده و فشار مدرسه و انتظارات خانواده و برنامه کنکور را با هم به دوش می‌کشیدید، شاید زمان آن رسیده تا راهکاری برای این کمبود وقت پیدا کنید؛ این راهکار چیزی نیست جز “برنامه‌ریزی”.

ادامه مطلب »
تازه ترین ها

در دوران کنکور فرزندتان این اشتباهات را مرتکب نشوید!

می‌دانیم که شما پدر و مادرهای عزیز، تمام انرژی و توان خود را صرف رشد و موفقیت فرزندتان می‌کنید. به خصوص وقتی به دوران کنکور نزدیک نزدیک می‌شوید آنقدر استرس و نگرانی دارید که انگار خودتان می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید.

ادامه مطلب »