مدرسه کسب و کار

پیشرفت تحصیلی در دوره کنکور با این ۶ راهکار شگفت‌انگیز

 

بدون شک پیشرفت تحصیلی در دوره کنکور، یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین فاکتورها در سنجش میزان توانایی یادگیری دانش‌آموزان و دانشجویان است.

این پارامتر تاثیر گذار، می‌تواند در پیش‌بینی نتایج پیش‌روی دانش‌آموزان کنکوری نقش موثری داشته باشد.

اما آیا تا به‌حال از خودتان پرسیده‌اید که منظور از پیشرفت تحصیلی چیست؟

لازم است بدانید که پیشرفت تحصیلی از مفهومی کاملا متفاوت نسبت به موفقیت تحصیلی برخوردار است. از این رو تعریف یکسانی هم ندارد؛ زیرا برخلاف موفقیت تحصیلی، آنچه که به پیشرفت تحصیلی در دوره کنکور معنا و مفهوم می‌بخشد هدفی است که دانش‌آموزان برای خودشان تعیین می‌کنند و پس از  ارزیابی و جهت‌گیری مناسب، برای رسیدن به آن هدف تلاش می‌کنند. عاملی موثر که می‌تواند لذت دستیابی به رتبه‌ای عالی و دلخواه را برای شما به ارمغان آورد.این عامل می‌تواند شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان همراهی کند.

به همین منظور ما در این مطلب می‌خواهیم تا شما را با ۶ راهکار موثر در پیشرفت تحصیلی دوران کنکور آشنا کنیم. پس همراه ما باشید.

برای پیشرفت تحصیلی در دوره کنکور ابتدا اهدافتان را مشخص کرده و آن‌ها را بشناسید!

فرقی نمی‌کند در کنکور امسال، شما متقاضی کنکور انسانی، کنکور تجربی و یا کنکور انسانی باشید. اگر هدف مشخصی در میان نباشد، طبیعی است که شما روند پیشرفت تحصیلی را تجربه نخواهید کرد.

پس در همان ابتدای کار لازم است تا شما هدفتان را مشخص کنید.یعد از آن برای دستیابی به مسیرهای موفقیت، خود را ارزیابی کنید. سعی کنید به‌صورت هدفمند در مسیر موفقیت و پیروزی قدم بردارید.

 

 

برای مطالعه در زمینه هدف‌گذاری لینک زیر را ببینید:

مدیریت بر مبنای هدف

 

 

کمک‌ گرفتن از مشاور کنکور و قدرت برنامه کنکور را دست کم نگیرید!

بدیهی است که این روزها تحصیلات از جایگاه ویژه‌ای در سراسر دنیا برخوردار است. پس با این اوصاف تاحدودی منطقی به‌نظر می‌رسد که سالانه شاهد متقاضیانی پرشورتر و پرانگیزه‌تر در کنکور باشیم.

حال طبیعی است که درچنین شرایطی دیگر برنامه‌ریزی تحصیلی خودسرانه از سوی خود دانش‌آموزان آن‌چنان که انتظارش می‌رود، نمی‌تواند در پیشرفت تحصیلی آن‌ها موثر واقع شود و نتیجه‌ای مطلوب را برایشان به‌همراه بیاورد. کمک گرفتن از مشاور کنکور و داشتن یک برنامه کنکور بی‌نقص و هدفمند  از عوامل موثر در پیشرفت تحصیلی است.

یک برنامه کنکورهم‌جهت با اهدافتان که با نظارت هوشمندانه مشاور کنکور باشد را انتخاب کنید.این کار، بستری مناسب برای بهبود بخشیدن به کیفیت تحصیلی، ارتقای آن و در پایان پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و متقاضیان کنکور را فراهم می‌سازد.

 

صبور باشید و به کمک مهارت تقویت اراده بر سختی‌ها غلبه کنید!

وقتی صحبت از کنکور در میان است، طبیعی است که دانش‌آموزان مسیری پرفراز و نشیب را در مقابل خودشان تصور می‌کنند. مسیری که اگرچه مملو از موانع و سختی‌ها‌ ‌است اما دانش‌آموزان را بیش‌ازپیش به اهدافشان نزدیک می‌کند.

با این اوصاف بدیهی است که در چنین شرایطی لازمه دستیابی به موفقیت، صبوری است. از دیگر معیارهای موثر و مهم در پیشرفت تحصیلی می‌توان به صبور بودن در لحظات سخت و خسته‌کننده اشاره کرد. استفاده از مهارت تقویت اراده برای ادامه دادن و به انتها رساندن مسیر موفقیت، از دیگر عوامل است. پس عجله را کنار بگذارید و صبور باشید.

 

 

مطالعه این مطلب هم میتواند مفید باشد:

 

 

امنیت عاطفی فرزندتان را تامین کنید!

خانواده یکی‌از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در طول دوره تحصیلی و خصوصا دوره کنکور شناخته شده‌است. اجتماعی کوچک که نه‌تنها در شکل‌گیری شخصیت و تربیت افراد موثر است، بلکه همین نهاد کوچک و ابتدایی می‌تواند به راحتی موجبات موفقیت و پیشرفت فرزندان در تمامی جوانب را فراهم سازد.

از این رو در این بخش از مقاله روی صحبتمان با تمامی والدینی است. والدینی که دوست دارند تا فرزندانشان را در این دوره مهم همراهی کنند و برای رسیدن آن‌ها به مقاطع بالا تحصیلی مشوق آن‌ها باشند؛ زیرا خانواده‌ها در عین حال که می‌توانند نقش شگفت‌انگیزی در موفقیت فرزندانشان در طول دوره تحصیلی و خصوصا پیشرفت تحصیلی در آزمون کنکور را ایفا نمایند، می‌توانند منجر به افت تحصیلی و در نتیجه ناکامی آن‌ها در این آزمون سرنوشت‌ساز شوند.

زیرا خانواده، این نهاد اجتماعی کوچک می‌تواند با به‌کار‌گیری از یک الگو رفتاری مناسب از همان بدو تربیت کودکان نگرشی مثبت در زمینه تحصیلی برای آن‌ها ایجاد کرده و با ارزش قائل شدن به مقوله تحصیل، اجتناب‌پذیری از تنش‌ها و دعواهای خانوادگی، آشنایی با ویژگی‌های روحی و روانی فرزندان، انجام دادن حمایت‌های عاطفی به‌هنگام ناکامی فرزندانشان در مراحل تحصیلی، مساعد نمودن شرایط خانه برای درس خواندن و از همه مهم‌تر تشویق فزرندانشان در طول دوره کنکور امنیت عاطفی‌شان را تامین کرده و آن‌ها را در پیشرفت تحصیلی و درنهایت دستیابی به نتایج دلخواهشان در آزمون کنکور همراهی کنند.

 

 

رضایت فردی و درونی خود را افزایش دهید!

داشتن رضایت فردی و درونی بدون هیچ شکی یکی دیگر از عوامل موثر در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و متقاضیان در طول کنکور است.

درواقع لازم است بدانید ‌که اگرچه رضایت کورکورانه و مطلق می‌تواند به یکی از نابودکننده‌های پروسه پیشرفت تحصیلی تبدیل شود، اما داشتن باورهای درست فردی و همچنین داشتن رضایت درونی حقیقی دانش‌آموزان و متقاضیان از خودشان می‌تواند منجر به افزایش اعتمادبه‌نفس شده و آن‌ها را در مسیر دستیابی به موفقیت تحصیلی‌شان همراهی کنند.

نقش توانایی کنترل استرس و هیجانات لحظه‌ای در پیشرفت تحصیلی را فراموش نکنید!


اضطراب و استرس همواره یکی‌از مخرب‌ترین ویژگی‌هایی است که انسان را تحت‌شعاع قرار می‌دهد. اضطراب و استرسی که اگرچه تا حدودی تجربه آن برای دانش‌آموزان و متقاضیان کنکور طبیعی است، اما به‌طورکلی و در اکثرمواقع عاملی بازدارنده می‌باشد که همیشه نتیجه‌ای آسیب‌رسان را برای کنکوری‌ها به‌همراه می‌آورد.

از این‌رو همواره به‌خاطر داشته‌باشید که یکی از معیارهای مهم در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان داشتن مهارت کنترل استرس و هیجانات لحظه‌ای است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

#iguru_button_62932fe13460b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_62932fe13460b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_62932fe13460b .wgl_button_link { border-color: rgba(196,22,28,1); background-color: rgba(196,22,28,1); }#iguru_button_62932fe13460b .wgl_button_link:hover { border-color: rgba(255,187,23,1); background-color: rgba(255,187,23,1); }#iguru_soc_icon_wrap_62932fe165f00 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_62932fe165f00 a:hover{ background: transparent; border-color: #c4161c; }#iguru_soc_icon_wrap_62932fe165f00 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_62932fe165f00 a:hover{ color: #ffffff; }